N euročný
Ján Neuročný
en | sk

Ako som už spomenul volám sa Ján Neuročný. Prezývajú ma taktiež aj Bago, čo je odvodené od môjho nickname/username, ktorý používam asi všade. Narodil som sa v stredu 13.4.1994. Aby ste vedeli ako ten čas letí, dávam do obehu informáciu, že dnes je už 23.06.2024, 20:23:36, čiže už som starý 30 rokov (11029 dní). Ak som vám dnešným dátumom a časom pripomenul niečo, čo máte na pláne, vykašlite sa na to a čítajte o mne ďalej :).

Prezývka

Každý sa pýta ako je to s mojou prezývkou. Prezývku Bago som dostal od spolužiaka v druhej triede ešte na základnej škole čistou náhodou. Nevydržala dlho a prestala sa používať. Neskôr, keď som začal spoznávať svet internetu, začal som pod touto prezývkou vystupovať, no v upravenom tvare - Bagocina. Táto prezývka sa stala základom môjho "pobytu" na internete. Názov Bagocina niesla aj moja prvá webstránka (viac o nej poviem nižšie). Ale prezývka Bago neupadla do neznáma. Po nástupe na strednú školu sa opäť ujala a som ňou oslovovaný, mnohími aj do dnes. Ako dodatok spomeniem, že moja prezývka Bagocina má vo vyhľadávači Google takmer 3 000 vyše 5 000 výsledkov.

Počítač a ja

Ak mám opísať moje začiatky v odvetví počítačov tak existuje jeden hlavný zlomový okamih. Najprv som poznal počítač iba z práce mojej mamy. Potom som v siedmych rokoch (niekedy rok 2001) dostal svoj prvý vlastný počítač. Jeho konfiguráciu si dobre pamätám. Jeho srdce tvoril procesor Intel Pentium v Sockete 7 pracujúci na frekvenciách 75-233MHz, disponoval operačnou pamäťou s veľkosťou 32MB, hardiskom 600MB ATA a obraz zabezpečovala 1MB grafická karta pri rozlíšení 800x600. Až sa mi nechce v tejto modernej dobe veriť, že taký počítač mal niekedy u mňa tak neuveriteľný úspech. "Samoskúšaním" som sa na ňom učil pracovať. No pracovať... Skôr sa hrať :). Ale neskôr, keď ma hry prestávali baviť a neboli nové, ktoré by tento stroj zvládal, začal som objavovať, čo ešte ten počítač obsahuje. No a s tým prichádzali aj časté odvozy do servisu :). Neskôr som sa odhodlal počítač aj odkryť a pozrieť sa mu do jeho "vnútorností". Za ten čas deviatich rokov na základnej škole som vystriedal aj vyše desať počítačov a niekoľko desiatok mi ich prešlo aj rukami. Časy sa zmenili a ja som sa v tomto odbore výrazne zlepšil. Počítače opravujem, upravujem, skladám... Na počítači taktiež začala aj moja kariéra programátora webstránok. Momentálne ovládam HTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript, jQuery a trochu aj C++. No o začiatkoch tvorby stránok sa dočítate ešte ďalej :).

Webstránky a ja

Prvú webstránku som bez žiadnych znalostí jazyku na tvorbu webu vytvoril 17. januára 2007 cez webgenerátor na doméne tretieho radu (subdoméne). Dni ubiehali, naučil som sa čo je HTML, čo obsahuje a ako sa s ním narába. Taktiež som si zistil informácie o doménach druhého rádu aby som bol odlišný od kvanta webov na free hostingoch. V máji toho istého roku som zakúpil doménu bagocina.com a web bol odvtedy prevádzkovaný na tejto doméne. Stránka časom menila vzhľady, funkcie, poslanie, hosting... Doména aj s webstránkou sú funkčné dodnes a určite aj budú. UPDATE rok 2014: Stránka vytvorená cez webgenerátor ani stránka bagocina.com už nie. Po zabudnutí zaplatiť mi bola doména ukradnutá a predaná niekomu inému, a preto začínam na ňu lov. UPDATE 04.07.2018: Po vyše piatich rokoch sa doména konečne uvoľnila, úspešne som ju odchytil a už ju nepustím :)
Avšak stránky nevytváram len pre seba. Vytváranie stránok začalo pre kamarátov pokračovalo tvorbou stránok pre niekoľko firiem a od 7. júna 2012 som aj programátor vo firme INBOX SK, kde som pracoval a pracujem na mnohých projektoch.

Štúdium

Deväť rokov od septembra 2000 do júna 2009 som strávil na základnej škole, ktorou bola Základná škola Kataríny Brúderovej v mojich rodných Vajnoroch.
Následne som 2. septembra 2009 nastúpil na Strednú priemyselnú školu elektortechnickú na Zochovej 9 v Starom Meste. Mojou prioritou je ju v roku 2013 opustiť s novými skúsenosťami a hlavne s maturitou. Nakoniec som v máji 2013 úspešne ukončil maturitou. Moje vzdelanie som si snažil rozšíriť na VOŠ, tej istej školy, no vôňa práce ma stiahla.

2000 - 2009 - Základná škola Kataríny Brúderovej, Osloboditeľská 1
2009 - 2013 - Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Zochova 9 (ukončené maturitou)

Práca

Od septembra 2013 som nastúpil ako sieťový administrátor, na SPŠE Zochova 9, ktorú som predtým navštevoval ako žiak.
V júni 2014 mi prišla ponuka aj z firmy INBOX SK s.r.o., kde som od roku 2012 zo školy praxoval.

2013 - doteraz - IT technik - SPŠE Zochova 9
2014 - 2019 - PHP programátor - INBOX SK s.r.o.

           
© Ján Neuročný 1994 - 2024